Cyklistika

Lyžování

Sport

+420 608 821 811

Otevírací dobaPo - Pá 8:30 - 18:30
So 9:00 - 13:00

info@barnexsport.cz

Jak vybrat helmu

Při výběru lyžařské helmy je třeba se nejprve rozhodnout, jaký typ vám bude nejvíc vyhovovat. A zároveň nesmíme zapomenout ani na správnou velikost. 

Typy lyžařských helem

  • Celoskořepinové helmy jsou helmy vyrobené z jednoho kusu skořepiny, který chrání i uši. Tento druh konstrukce je používán u závodních helem. Výhoda těchto helem je větší bezpečnost, ale na druhou stranu jsou těžší.
  • Poloskořepinové helmy jsou nejčastěji zastoupeným druhem lyžařských helem na trhu. Tyto helmy mají textilní ušnice, díky čemuž jsou lehčí a pohodlnější než celoskořepinové helmy.
  • Helmy se zorníkem jsou helmy které mají integrovaný plexi štít, který plně nahrazuje lyžařské brýle. Tyto přilby jsou sice dražší než klasické, ale odpadá starost o brýle. Hlavně je ocení lidé s dioptrickými brýlemi. Visor je možné v případě poškození dokoupit a vyměnit. Nevýhodou tohoto řešení je, že visor musí perfektně sednout na obličej, aby pod něj nefoukalo, což bývá někdy problém.

Volba správné velikosti helmy

Lyžařská helma je důležitý bezpečnostní prvek, který může zachránit i život. Proto je nutné vybrat správnou velikost! Helmu je potřeba důkladně vyzkoušet a ujistit se, že na hlavě sedí a nehýbe se. Při předklonění by přilba neměla spadnout z hlavy i když budete mít rozepnutý klip pod bradou. Helma by neměla na hlavě tlačit. Správně vybraná helma by vám měla zakrývat celé čelo.

Nezapomeňte zkoušet helmu v lyžařských brýlích a podvlékací kukle nebo čepici, pokud v ní jezdíte. Je potřeba sledovat, zda brýle co nejvíce vyplní vnitřní prostor a jestli není volné místo mezi horní hranou brýlí a helmou. Brýle by vás neměly tlačit na nose.

Naše nabídka helem

picture